BASAK ATALAY DESIGN

BADS HAKKINDA...

BADS 2000 yılından beri İstanbul Moda’da hizmet veren bir tasarım stüdyosudur. Bu coğrafya ve bu tasarım iklimine rağmen tasarım ve projeyi sadece para ile takas eder. Endüstri ürünleri tasarımcısı ve mimarlardan oluşan küçük kadrosu ve yirmi yılı aşan tecrübesiyle iç mekan tasarımı, grafik tasarım ve mimari yönlendirme danışmanlığı konularında faaliyet göstermektedir.

BADS'in bir başka faaliyet alanı da mural yani duvar resmi tasarlamak ve boyamaktır. Uzun yıllardır kendi projelendirdiği iç mekanlar için tasarladığı ve boyadığı duvar resimlerinin yanı sıra Starbucks, Victoria’s Secret ve Pink’in yurt içi, Ortadoğu ve Kafkasya mağazalarında duvar resmi ve artwork uygulamaları yapmaktadır.

BASAK ATALAY DESIGN

KURUCU ORTAKLAR

Başak Güleç Atalay

BAŞAK GÜLEÇ ATALAY

1977 yılında Ankara’da doğdu. Liseyi TED Ankara Koleji’nde, üniversite eğitimini ODTÜ Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nde tamamladı. Daha sonra İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı ve anadolu arabaları ve bezeme özellikleri üzerine çalıştı. Çalışmalarını 2000 yılından itibaren eşi Başak Atalay ile kurduğu Başak Atalay Design Studio (BADS) da sürdürüyor.

Başak Atalay

BAŞAK ATALAY

1974 yılında Eskişehir’de doğdu. Liseyi STFA Anadolu Teknik Lisesi İnşaat Bölümü’nde, üniversite eğitimini İ.T.Ü. Mimarlık Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde tamamladı. Daha sonra İ.T.Ü Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Bölümünde yüksek lisans yaptı. “Batılıların Gözüyle Topkapı Sarayı” isimli tezini 2003 yılında tamamladı. 1997 yılında kurucu ortağı olduğu Trio Tasarım da başladığı iş hayatı 2000 yılından itibaren Başak Atalay Design Studio (BADS) çatısı altında devam ediyor. Resim ve sokak sanatıyla uğraşır. Eskişehirspor taraftarıdır.